Saturday, January 16, 2010

Rph minggu ke-4

MINGGU KE-4

25 JANUARI 2010 – 29 JANUARI 2010

MATA PELAJARAN : BAHASA MELAYU 1


TARIKH

HARI

MASA


25 JANUARI 2010

ISNIN

11.30-12.05, 12.05- 12.05-12.40

TAJUK

SUB-TAJUK


OBJEKTIF








DINAMIKA BAHASA MELAYU

  1. WACANA

    DEFINISI WACANA

    CIRI-CIRI WACANA – MEMPUNYAI TUJUAN, HUBUNGAN PENUTUR DAN PENDENGAR


PELAJAR-PELAJAR DAPAT:


  1. Menghuraikan definisi wacana


  1. Menyatakan dua ciri wacana


AKTIVITI




  1. Amalan komunikasi
  2. Set Induksi
  3. Perbincangan kumpulan
  4. Sumbangsaran
  5. Menukar bentuk laras sukan dan sastera ke dalam bentuk bahasa melayu moden


CATATAN / REFLEKSI


PENGAJARAN DIJALANKAN DENGAN LANCAR.

BAHASAASA MELAYU 1


TARIKH

HARI

MASA


26 JANUARI 2010

SELASA

10.55-11.30

TAJUK

SUB-TAJUK


OBJEKTIF





DINAMIKA BAHASA MELAYU

WACANA-CIRI-CIRI – berurutan, mempunyai maklumat baru


PELAJAR-PELAJAR DAPAT:


  1. Menyatakan dua lagi ciri wacana


  1. Membuat latihan secara lisan dan bertulis


AKTIVITI




  1. Amalan komunikasi
  2. Set Induksi
  3. Perbincangan kumpulan
  4. Sumbangsaran
  5. Menyatakan definisi dan ciri-ciri wacana


CATATAN / REFLEKSI


PENGAJARAN DIJALANKAN DENGAN LANCAR.


BAHASA MALAYSIA 1


TARIKH

HARI

MASA


27 JANUARI 2010

RABU

8.15-8.50, 8.50-9.25

TAJUK

SUB-TAJUK


OBJEKTIF



DINAMIKA BAHASA MELAYU

Wacana- Tiada maklumat yang bertentangan

Penanda wacana

Pelajar-pelajar dapat:

  1. Menyatakan satu lagi ciri wacana
  2. Menyenaraikan beberapa contoh penanda wacana


AKTIVITI





  1. Amalan komunikasi
  2. Set Induksi
  3. Perbincangan kumpulan
  4. Sumbangsaran
  5. Menyatakan definisi dan ciri-ciri wacana


CATATAN / REFLEKSI


PENGAJARAN DIJALANKAN DENGAN LANCAR.


BAHASA MALAYSIA II


TARIKH

HARI

MASA


2 8 JANUARI 2010

KHAMIS

7.05-7.40, 7.40-8.15

TAJUK

SUB-TAJUK


OBJEKTIF

ANALISIS KESALAHAN BAHASA



PELAJAR-PELAJAR DAPAT MENGENBALPASTI KESALAHAN BAHASA DALAM TEKS YANG DISEDIAKAN SERTA MEMBUAT PEMBETULAN.,


AKTIVITI





  1. Amalan komunikasi
  2. Set Induksi
  3. Perbincangan kumpulan
  4. Sumbangsaran
  5. Menyatakan kesalahan yang terdapat dalam teks serta membuat pembetulan.


CATATAN / REFLEKSI


PENGAJARAN DIJALANKAN DENGAN MEMUASKAN.


BAHASA MALAYSIA I


TARIKH

HARI

MASA


2 9 JANUARI 2010

JUMAAT

10.40-11.10, 11.10-11.40

TAJUK

SUB-TAJUK


OBJEKTIF

PEMAHAMAN

LARAS AKADEMIK (RENNCANA)


PELAJAR-PELAJAR DAPAT MENJAWAB SOALAN-SOALAN PEMAHAMAN BERDASARKAN TEKS YANG DIBERI.


AKTIVITI





  1. Amalan komunikasi
  2. Set Induksi
  3. Perbincangan kumpulan
  4. Sumbangsaran
  5. MENJAWAB SOALAN-SOALAN PEMAHAMAN BERDASARKAN TEKS YANG DIBACA.


CATATAN / REFLEKSI


1 comment:

  1. Tahniah! RPH yang lengkap. Perlu perkemas penilaian selepas p&p supaya refleksi dapat mengambar keadaan sebenar hasil p&p tersebut.

    ReplyDelete