Sunday, January 31, 2010

rph minggu ketujuh

minggu ketujuh
15 Februari 2010 hingga 19 Febuari 2010

Cuti umum, cuti peristiwa dan cuti gantian
sempena Perayaan Tahun Baru Cina

Saturday, January 30, 2010

Rph minggu ke-6

MINGGU KE-6 8 FEBRUARI 2010 – 12 FEBRUARI 2010

MATA PELAJARAN :BAHASA MELAYU


TARIKH

HARI

MASA


8 FEBRUARI 2010

ISNIN

11.30-12.05, 12.05- 12.05-12.40

TAJUK

SUB-TAJUK


OBJEKTIF




DINAMIKA BAHASA

PRETORIK-DEFINISI RETORIK

PELAJAR-PELAJAR DAPAT:

  1. MENYATAKAN DEFINISI RETORIK
  2. MENJAWAB SOALAN-SOALAN LATIHAN BERDASARKAN TAJUK YANG DIPELAJARI



AKTIVITI







  1. Penerangan
  2. Perbincangan
  3. Latihan Topikal
  4. Tugasan
  5. Perbincangan dan Latihan
  6. Pembentangan isi


CATATAN / REFLEKSI



PENGAJARAN DAN PEMBELAJARRAN BERJALAN LANCAR.




MATA PELAJARAN : BAHASA MELAYU 1


TARIKH

HARI

MASA

9 FEBRUARI 2010

SELASA

10.55-11.30

TAJUK

SUB-TAJUK


OBJEKTIF




DINAMIKA BAHASA MELAYU

RETORIK-JENIS-JENIS RETORIK –

PEMERIAN, PEMUJUKAN, PENERANGAN,


PELAJAR-PELAJAR DAPAT MENYATAKAN 3 JENIS RETORIK SEPERTI YANG DIPELAJARI.


AKTIVITI








  1. Penerangan
  2. Perbincangan
  3. Latihan Topikal
  4. Tugasan
  5. Perbincangan dan Latihan
  6. Pembentangan isi


CATATAN / REFLEKSI


PENGAJARAN MEMUASKAN


MATA PELAJARAN : BAHASA MELAYU 1


TARIKH

HARI

MASA


10 FEBRUARI 2010

RABU

8.15-8.50, 8.50-9.25

TAJUK

SUB-TAJUK


OBJEKTIF






DINAMIKA BAHASA

RETORIK- JENIS-JENIS-PENCERITAAN, PENDEDAHAN, PENGHUJAHAN


PELAJAR-PELAJAR DAPAT MENYATAKAN 3 LAGI JENIS RETORIK SEPERTI YYANG DIPELAJARI HARI INI.





AKTIVITI








  1. Penerangan
  2. Perbincangan
  3. Latihan Topikal
  4. Tugasan
  5. Perbincangan dan Latihan
  6. Pembentangan isi




CATATAN / REFLEKSI



P & P BERJALAN LANCAR




MATA PELAJARAN : BAHASA MELAYU 2


TARIKH

HARI

MASA


11 FEBRUARI 2010

KHAMIS

7.05-7.40, 7.40-8.15

TAJUK

SUB-TAJUK


OBJEKTIF










UJIAN TOPIKAL 7 - VARIASI BAHASA MELAYU


AKTIVITI









CATATAN / REFLEKSI


Pelajar-pelajar menjawab soalan-soalan ujian


MATA PELAJARAN : BAHASA MELAYU 2


TARIKH

HARI

MASA


12 Februari 2010

JUMAAT

10.40-11.10, 11.10-11.40

TAJUK

SUB-TAJUK


OBJEKTIF






DINAMIKA BAHASA

RETORIK- Jenis-jenis retorik –Penceritaan dan Penghujahan


PELAJAR-PELAJAR DAPAT:


Menyatakan 2 lagi jenis retorik iaitu penceritaan dan penghujahan


AKTIVITI








  1. Amalan komunikasi
  2. Set Induksi
  3. Perbincangan kumpulan
  4. Sumbangsaran
  5. Latihan penulisan
  6. Rumusan.


CATATAN / REFLEKSI


PENGAJARAN DIJALANKAN DENGAN LANCAR.




Rph Minggu ke 5

MINGGU KE-5 1 FEBRUARI 2010 – 6 FEBRUARI 2010

MATA PELAJARAN :BAHASA MELAYU


TARIKH

HARI

MASA


1 FEBRUARI 2010

ISNIN

11.30-12.05, 12.05- 12.05-12.40

TAJUK

SUB-TAJUK


OBJEKTIF




DINAMIKA BAHASA MELAYU

PENANDA WACANA-SAMBUNGAN


PELAJAR-PELAJAR DAPAT:

  1. 3 LAGI PENANDA WACANA
  2. MENJAWAB SOALAN-SOALAN LATIHAN BERDASARKAN TAJUK YANG DIPELAJARI



AKTIVITI







  1. Penerangan
  2. Perbincangan
  3. Latihan Topikal
  4. Tugasan
  5. Perbincangan dan Latihan
  6. Pembentangan isi


CATATAN / REFLEKSI



PENGAJARAN DAN PEMBELAJARRAN BERJALAN LANCAR.




MATA PELAJARAN : BAHASA MELAYU 1


TARIKH

HARI

MASA

2 FEBRUARI 2010

SELASA

10.55-11.30

TAJUK

SUB-TAJUK


OBJEKTIF




DINAMIKA BAHASA MELAYU

PENANDA WACANA – 4 LAGI JENIS PENANDA WACANA


PELAJAR-PELAJAR DAPAT MENYATAKAN 3 JENIS RETORIK SEPERTI YANG DIPELAJARI.


AKTIVITI








  1. Penerangan
  2. Perbincangan
  3. Latihan Topikal
  4. Tugasan
  5. Perbincangan dan Latihan
  6. Pembentangan isi


CATATAN / REFLEKSI


PENGAJARAN MEMUASKAN


MATA PELAJARAN : BAHASA MELAYU 1


TARIKH

HARI

MASA


3 FEBRUARI 2010

RABU

8.15-8.50, 8.50-9.25

TAJUK

SUB-TAJUK


OBJEKTIF






DINAMIKA BAHASA

Penanda wacana -sambungan


PELAJAR-PELAJAR DAPAT MENYATAKAN 3 LAGI JENIS PENANDA WACANA




AKTIVITI








  1. Penerangan
  2. Perbincangan
  3. Latihan Topikal
  4. Tugasan
  5. Perbincangan dan Latihan
  6. Pembentangan isi




CATATAN / REFLEKSI



P & P BERJALAN LANCAR




MATA PELAJARAN : BAHASA MELAYU 2


TARIKH

HARI

MASA


4 FEBRUARI 2010

KHAMIS

7.05-7.40, 7.40-8.15

TAJUK

SUB-TAJUK


OBJEKTIF








KARANGAN

JENIS PERBINCANGAN- perenggan isi- Isi Utama dan Isi sokongan

Kepesatan teknologi turut mengundang jenayah siber dengan industri teknologi maklumat dan komunikasi menghadapi ancaman yang mampu merosakkan sistem rangkaian komputer.

Bincangkan pernyataan ini.


PELAJAR-PELAJAR DAPAT:

  1. MENCARI ISI-ISI PENTING
  2. MENULIS PENGENALAN, ISI UTAMA DAN ISI SOKONGAN
  3. MENGHASILKAN KARANGAN PANJANGNYA KIRA-KIRA 650-700 PATAH PERKATAAN.


AKTIVITI








  1. Amalan komunikasi
  2. Set Induksi
  3. Perbincangan kumpulan
  4. Sumbangsaran
  5. Latihan penulisan
  6. MENULIS KARANGAN



CATATAN / REFLEKSI


PELAJAR-PELAJAR MENGIKUTI PELAJARAN DENGAN PEENUH PERHATIAN



MATA PELAJARAN : BAHASA MELAYU 2


TARIKH

HARI

MASA


5 Februari 2010

JUMAAT

10.40-11.10, 11.10-11.40

TAJUK

SUB-TAJUK


OBJEKTIF






ALIH BAHASA

LARAS BAHASA UNDANG-UNDANG



PELAJAR-PELAJAR DAPAT:


Mengalih laras bahasa undang-undang ke dalam bentuk teks bahasa Melayu Moden



AKTIVITI








  1. Amalan komunikasi
  2. Set Induksi
  3. Perbincangan kumpulan
  4. Sumbangsaran
  5. Latihan penulisan
  6. Rumusan.


CATATAN / REFLEKSI


PENGAJARAN DIJALANKAN DENGAN LANCAR.



MATA PELAJARAN : BAHASA MELAYU 2

KELAS GANTIAN. MENGGANTI JUMAAT 19 FEBRUARI 2010


TARIKH

HARI

MASA


6 Februari 2010

SABTU

10.40-11.10, 11.10-11.40

TAJUK

SUB-TAJUK


OBJEKTIF






ALIH BAHASA

LARAS BAHASA SASTERA- SAJAK

PELAJAR-PELAJAR DAPAT:


Mengalih laras bahasa sastera ke dalam bentuk teks bahasa Melayu Moden



AKTIVITI








  1. Amalan komunikasi
  2. Set Induksi
  3. Perbincangan kumpulan
  4. Sumbangsaran
  5. Latihan penulisan
  6. Rumusan.


CATATAN / REFLEKSI


PENGAJARAN DIJALANKAN DENGAN LANCAR.




Saturday, January 16, 2010

Rph minggu ke-4

MINGGU KE-4

25 JANUARI 2010 – 29 JANUARI 2010

MATA PELAJARAN : BAHASA MELAYU 1


TARIKH

HARI

MASA


25 JANUARI 2010

ISNIN

11.30-12.05, 12.05- 12.05-12.40

TAJUK

SUB-TAJUK


OBJEKTIF








DINAMIKA BAHASA MELAYU

  1. WACANA

    DEFINISI WACANA

    CIRI-CIRI WACANA – MEMPUNYAI TUJUAN, HUBUNGAN PENUTUR DAN PENDENGAR


PELAJAR-PELAJAR DAPAT:


  1. Menghuraikan definisi wacana


  1. Menyatakan dua ciri wacana


AKTIVITI




  1. Amalan komunikasi
  2. Set Induksi
  3. Perbincangan kumpulan
  4. Sumbangsaran
  5. Menukar bentuk laras sukan dan sastera ke dalam bentuk bahasa melayu moden


CATATAN / REFLEKSI


PENGAJARAN DIJALANKAN DENGAN LANCAR.

BAHASAASA MELAYU 1


TARIKH

HARI

MASA


26 JANUARI 2010

SELASA

10.55-11.30

TAJUK

SUB-TAJUK


OBJEKTIF





DINAMIKA BAHASA MELAYU

WACANA-CIRI-CIRI – berurutan, mempunyai maklumat baru


PELAJAR-PELAJAR DAPAT:


  1. Menyatakan dua lagi ciri wacana


  1. Membuat latihan secara lisan dan bertulis


AKTIVITI




  1. Amalan komunikasi
  2. Set Induksi
  3. Perbincangan kumpulan
  4. Sumbangsaran
  5. Menyatakan definisi dan ciri-ciri wacana


CATATAN / REFLEKSI


PENGAJARAN DIJALANKAN DENGAN LANCAR.


BAHASA MALAYSIA 1


TARIKH

HARI

MASA


27 JANUARI 2010

RABU

8.15-8.50, 8.50-9.25

TAJUK

SUB-TAJUK


OBJEKTIF



DINAMIKA BAHASA MELAYU

Wacana- Tiada maklumat yang bertentangan

Penanda wacana

Pelajar-pelajar dapat:

  1. Menyatakan satu lagi ciri wacana
  2. Menyenaraikan beberapa contoh penanda wacana


AKTIVITI





  1. Amalan komunikasi
  2. Set Induksi
  3. Perbincangan kumpulan
  4. Sumbangsaran
  5. Menyatakan definisi dan ciri-ciri wacana


CATATAN / REFLEKSI


PENGAJARAN DIJALANKAN DENGAN LANCAR.


BAHASA MALAYSIA II


TARIKH

HARI

MASA


2 8 JANUARI 2010

KHAMIS

7.05-7.40, 7.40-8.15

TAJUK

SUB-TAJUK


OBJEKTIF

ANALISIS KESALAHAN BAHASA



PELAJAR-PELAJAR DAPAT MENGENBALPASTI KESALAHAN BAHASA DALAM TEKS YANG DISEDIAKAN SERTA MEMBUAT PEMBETULAN.,


AKTIVITI





  1. Amalan komunikasi
  2. Set Induksi
  3. Perbincangan kumpulan
  4. Sumbangsaran
  5. Menyatakan kesalahan yang terdapat dalam teks serta membuat pembetulan.


CATATAN / REFLEKSI


PENGAJARAN DIJALANKAN DENGAN MEMUASKAN.


BAHASA MALAYSIA I


TARIKH

HARI

MASA


2 9 JANUARI 2010

JUMAAT

10.40-11.10, 11.10-11.40

TAJUK

SUB-TAJUK


OBJEKTIF

PEMAHAMAN

LARAS AKADEMIK (RENNCANA)


PELAJAR-PELAJAR DAPAT MENJAWAB SOALAN-SOALAN PEMAHAMAN BERDASARKAN TEKS YANG DIBERI.


AKTIVITI





  1. Amalan komunikasi
  2. Set Induksi
  3. Perbincangan kumpulan
  4. Sumbangsaran
  5. MENJAWAB SOALAN-SOALAN PEMAHAMAN BERDASARKAN TEKS YANG DIBACA.


CATATAN / REFLEKSI


MINGGU KE-3

18 JANUARI 2010 – 23 JANUARI 2010

MATA PELAJARAN :BAHASA MELAYU 1


TARIKH

HARI

MASA


18 JANUARI 2010

ISNIN

11.30-12.05, 12.05- 12.05-12.40

TAJUK

SUB-TAJUK


OBJEKTIF


DINAMIKA BAHASA

LARAS BAHASA-DEFINISI


PELAJAR-PELAJAR DAPAT:

  1. MENYATAKAN DEFINISI LARAS BAHASA
  2. MENJAWAB SOALAN-SOALAN LATIHAN BERDASARKAN TAJUK YANG DIPELAJARI


AKTIVITI





  1. Penerangan
  2. Perbincangan
  3. Latihan Topikal
  4. Tugasan
  5. Perbincangan dan Latihan
  6. Pembentangan isi


CATATAN / REFLEKSI



PENGAJARAN DAN PEMBELAJARRAN BERJALAN LANCAR.


MATA PELAJARAN : BAHASA MELAYU 1


TARIKH

HARI

MASA


19 JANUARI 2010

SELASA

10.55-11.30

TAJUK

SUB-TAJUK



OBJEKTIF




DINAMIKA BAHASA MELAYU

  1. Laras Sains
  2. Laras Ekonomi


Pelajar-pelajar dapat:

  1. Menyatakan ciri-ciri laras sains dan laras ekonomi
  2. Membuat latihan-latihan berkaitan tajuk-tajuk yang diberikan.


AKTIVITI





  1. Penerangan
  2. Perbincangan
  3. Membuat latihan topikal
  4. Aktiviti lisan dan bertulis


CATATAN / REFLEKSI


Pengajaran hari ini mendapat respons yang baik daripada pelajar-pelajar.


MATA PELAJARAN : BAHASA MELAYU 1


TARIKH

HARI

MASA


20 JANUARI 2010

RABU

8.15-8.50, 8.50-9.25

TAJUK

SUB-TAJUK





OBJEKTIF






DINAMIKA BAHASA

LARAS BAHASA-

  1. Laras Undang-Undang
  2. Laras Agama


PELAJAR-PELAJAR DAPAT MENYATAKAN:

  1. Ciri-ciri laras Undang-Undang dan laras Agama
  2. Membuat latihan-latihan berdasarkan tajuk yang dipelajari



AKTIVITI








  1. Penerangan
  2. Perbincangan
  3. Latihan Topikal
  4. Tugasan
  5. Perbincangan dan Latihan
  6. Pembentangan is


CATATAN / REFLEKSI



P & P BERJALAN LANCAR


MATA PELAJARAN : BAHASA MELAYU 2


TARIKH

HARI

MASA


21 JANUARI 2010

KHAMIS

7.05-7.40, 7.40-8.15

TAJUK

SUB-TAJUK


OBJEKTIF



PEMAHAMAN

LARAS SASTERA


PELAJAR-PELAJAR DAPAT:

  1. Menghuraikan maksud yang tersurat bdalam sajak yang dibaca.
  2. Menjawab soalan-soalan pemahaman daripada teks yang dikaji


AKTIVITI





  1. Penerangan
  2. Perbincangan
  3. Membuat latihan bertulis



CATATAN / REFLEKSI


PELAJAR-PELAJAR MENGIKUTI PELAJARAN DENGAN PEENUH PERHATIAN


MATA PELAJARAN : BAHASA MELAYU 1


TARIKH

HARI

MASA


22 JANUARI 2010

JUMAAT

10.40-11.10, 11.10-11.40

TAJUK

SUB-TAJUK


OBJEKTIF








DINAMIKA BAHASA MELAYU

Laras Bahasa Melayu

  1. Laras sukan
  2. Laras Sastera


PELAJAR-PELAJAR DAPAT:


  1. Menghuraikan maksud dalam teks laras sukan dan sastera.


  2. Menukar bentuk laras sukan dan sastera ke dalam bentuk bahasa Melayu Moden.


AKTIVITI








  1. Amalan komunikasi
  2. Set Induksi
  3. Perbincangan kumpulan
  4. Sumbangsaran
  5. Menukar bentuk laras sukan dan sastera ke dalam bentuk bahasa melayu moden


CATATAN / REFLEKSI


PENGAJARAN DIJALANKAN DENGAN LANCAR.



KELAS GANTIAN (MENGGANTIKAN TARIKH 18 FEBRUARI 2010)

MATA PELAJARAN : BAHASA MELAYU 1


TARIKH

HARI

MASA


23 JANUARI 2010

Sabtu

10.40-11.10, 11.10-11.40

TAJUK

SUB-TAJUK


OBJEKTIF


Ujian Topikal 6

Tajuk: Morfologi


Tajuk pengajaran T6 Rendah (2009)


AKTIVITI




Ujian bertulis (objektif)


CATATAN / REFLEKSI


Ujian dijalankan dengan pelajar-pelajar menjaswab soalan-soalan ujian objektif


Friday, January 8, 2010

Rph minggu pertama dan kedua

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN UNTUK T6RK3 - PENGAJIAN AM 1

DAN TINGKATAN 6RK5 -PENGAJIAN AM 1 - TIDAK DISEDIAKAN KERANA PELAJAR-PELAJAR BELUM MELAPOR DIRI.

MINGGU PERTANA: 4 JANUARI 2010 -8 JANUARI 2010

MATA PELAJARAN :BAHASA MELAYU I


TARIKH

HARI

MASA


4 JANUARI 2010

ISNIN

8.15-8.50, 8.50-9.25

TAJUK

SUB-TAJUK


OBJEKTIF


TIDAK ADA PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARI INI. GURU SUBJEK MENGURUSKAN PENGAGIHAN BUKU TEKS KEPADA PELAJAR-PELAJAR TINGKATAN 5




AKTIVITI







CATATAN / REFLEKSI



PENGAGIHAN BUKU TEKS SELESAI. BUKU TEKS TIDAK MENCUKUPI



MATA PELAJARAN :BAHASA MALAYSIA I


TARIKH

HARI

MASA


5 JANUARI 2010

SELASA

10-55-11-30

TAJUK

SUB-TAJUK


OBJEKTIF





PEMBAHAGIAN KERTAS JAWAPAN BAHASA MELAYU KIERTAS 1

DAN KERTAS 2

PERBINCANGAN JAWAPAN KERTAS SOALAN



AKTIVITI




  1. PERBINCANGAN JAWAPAN
  2. PELAJAR-PELAJAR MENCATAT JAWAPAN


CATATAN / REFLEKSI



PENCAPAIAN PELAJAR- SEMUA LULUS



MATA PELAJARAN : BAHASA MELAYU I


TARIKH

HARI

MASA


6 JANUARI 2010

RABU

8.15-8.50, 8.50-9.25

TAJUK

SUB-TAJUK


OBJEKTIF



DINAMIKA BAHASA

VARIAISI BAHASA

KONSEP DAN FAKTOR YANG MEWUJUDKAN VARIASI BAHASA


  1. PELAJAR-PELAJAR DAPAT MENYATAKAN KONSEP DAN FAKTOR YANG MEWUJUDKAN VARIASI BAHASA
  2. MENJAWAB SOALAN-SOALAN DARIPADA TAJUK YANG DIBERIKAN



AKTIVITI






  1. BERSOAL-JAWAB
  2. PENERANGAN
  3. MENYALIN NOTA



CATATAN / REFLEKSI



PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN BERJALAN LANCAR.

PELAJAR-PELAJAR MEMBERI PERHATIAN DAN RESPONS



MATA PELAJARAN :BAHASA MELAYU II


TARIKH

HARI

MASA


7 JANUARI 2010

KHAMIS

7.05-7.40, 7.40-8.15

TAJUK

SUB-TAJUK


OBJEKTIF



KARANGAN


PELAJAR-PELAJAR DAPAT:

  1. MENCARI ISI-ISI PENTING
  2. MENULIS PENGENALAN, ISI UTAMA DAN KESIMPULAN
  3. MENGHASILKAN KARANGAN PANJANGNYA KIRA-KIRA 650-700 PATAH PERKATAAN.


AKTIVITI








  1. Amalan komunikasi
  2. Set Induksi
  3. Perbincangan kumpulan
  4. Sumbangsaran
  5. Latihan penulisan
  6. MENULIS KARANGAN


CATATAN / REFLEKSI



PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN BERJALAN LANCAR


MATA PELAJARAN :BAHASA MELAYU I


TARIKH

HARI

MASA


8 JANUARI 2010

JUMAAT

7.05-7.40, 7.40-8.15

TAJUK

SUB-TAJUK


OBJEKTIF




DINAMILA BAHASA

VARIASI BAHASA- JENIS DAN CIRI-CIRI


PELAJAR-PELAJAR DAPAT:

  1. MENYATAKAN JENIS DAN CIRI-CIRI VARIASI BAHASA
  2. MENJAWAQB SOALAN-SOALAN



AKTIVITI








  1. Amalan komunikasi
  2. Set Induksi
  3. Perbincangan kumpulan
  4. Sumbangsaran


CATATAN / REFLEKSI




PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN BERJALAN LANCAR.

MINGGU KE-2 11 JANUARI 2010 – 15 JANUARI 2010

MATA PELAJARAN :BAHASA MELAYU 1


TARIKH

HARI

MASA


11 JANUARI 2010

ISNIN

11.30-12.05, 12.05- 12.05-12.40

TAJUK

SUB-TAJUK


OBJEKTIF



DINAMIKA BAHASA

LARAS BAHASA-DEFINISI


PELAJAR-PELAJAR DAPAT:

  1. MENYATAKAN DEFINISI LARAS BAHASA
  2. MENJAWAB SOALAN-SOALAN LATIHAN BERDASARKAN TAJUK YANG DIPELAJARI


AKTIVITI







  1. Penerangan
  2. Perbincangan
  3. Latihan Topikal
  4. Tugasan
  5. Perbincangan dan Latihan
  6. Pembentangan isi


CATATAN / REFLEKSI



PENGAJARAN DAN PEMBELAJARRAN BERJALAN LANCAR.



MATA PELAJARAN : BAHASA MELAYU 1


TARIKH

HARI

MASA


12 JANUARI 2010

SELASA

10.55-11.30

TAJUK

SUB-TAJUK


OBJEKTIF


TIDAK ADA P & P, MEMBUAT URUSAN PENGAGIHAN BUKU TEKS KEPADA

PELAJAR-PELAJAR TINGKATAN 4



AKTIVITI




CATATAN / REFLEKSI




MATA PELAJARAN : BAHASA MELAYU 1


TARIKH

HARI

MASA


13 JANUARI 2010

RABU

8.15-8.50, 8.50-9.25

TAJUK

SUB-TAJUK


OBJEKTIF





DINAMIKA BAHASA

LARAS BAHASA- KONSEP


PELAJAR-PELAJAR DAPAT MENYATAKAN:

  1. KONSEP LARAS BAHASA
  2. MENJAWAB SOALAN-SOALAN BERDASARKAN TAJUK YANG DIPELAJARI


AKTIVITI








  1. Penerangan
  2. Perbincangan
  3. Latihan Topikal
  4. Tugasan
  5. Perbincangan dan Latihan
  6. Pembentangan isi


CATATAN / REFLEKSI



P & P BERJALAN LANCAR


MATA PELAJARAN : BAHASA MELAYU 2


TARIKH

HARI

MASA


14 JANUARI 2010

KHAMIS

7.05-7.40, 7.40-8.15

TAJUK

SUB-TAJUK


OBJEKTIF




KARANGAN

JENIS SYARAHAN


PELAJAR-PELAJAR DAPAT:

  1. MENCARI ISI-ISI PENTING
  2. MENULIS PENGENALAN, ISI UTAMA DAN KESIMPULAN
  3. MENGHASILKAN KARANGAN PANJANGNYA KIRA-KIRA 650-700 PATAH PERKATAAN.



AKTIVITI








  1. Amalan komunikasi
  2. Set Induksi
  3. Perbincangan kumpulan
  4. Sumbangsaran
  5. Latihan penulisan
  6. MENULIS KARANGAN


CATATAN / REFLEKSI


PELAJAR-PELAJAR MENGIKUTI PELAJARAN DENGAN PEENUH PERHATIAN

MATA PELAJARAN : BAHASA MELAYU 2


TARIKH

HARI

MASA


15 JANUARI 2010

JUMAAT

10.40-11.10, 11.10-11.40

TAJUK

SUB-TAJUK


OBJEKTIF







Rumusan




PELAJAR-PELAJAR DAPAT:


  1. Menyenarai isi utama, lima isi sokongan dan kesimpulan dengan tepat dari bahan yang dibaca.


  2. Menulis sebuah rumusan sepanjang 180-200 patah perkataan.


AKTIVITI








  1. Amalan komunikasi
  2. Set Induksi
  3. Perbincangan kumpulan
  4. Sumbangsaran
  5. Latihan penulisan
  6. Rumusan.


CATATAN / REFLEKSI


PENGAJARAN DIJALANKAN DENGAN LANCAR.